Traktorové pneumatiky

Traktorové pneumatiky jsou velmi důležitou součástí, každého vozidla. I u traktorů hrají pneu důležitou roli. Je zde k dispozici o něco méně druhů, typů a značek, než například u pneu pro osobní auta, nákladní auta nebo pneu pro motocykly. Přesto ale je z čeho vybírat a dávat si pozor zejména na správnou velikost – přesné rozměry.. Obecně mezi známé výrobce pneu patří značky jako barum, vredestein, michelin, avon, continental, dunlop, kleber. Nabídku pro traktory však nenajdeme v nabídce všech výrobců. Doporučujeme prohlédnout si webové stránky jednotlivých výrobců traktorových pneu a určitě si vyberete! Stačí zadat do vašeho vyhledávače značku pneu a informace jsou zde pro vás.

Dalším důležitým bodem u traktorových pneumatik je jejich správné nahuštění. Nesprávné nahuštění pneumatiky se odrazí na výkonu traktoru, opotřebení pneumatik i zbytečném udusávání podkladu – a to vše pak má vážné dopady i na vaši peněženku. Nesprávné natlakování pneumatik může způsobit prokluz kol, zvýšit valivý odpor kol a celkově takto můžete přijít o 20-40 % výkonu motoru.

Co se tedy stane, pokud jsou pneumatiky traktoru nahuštěny na tlak neodpovídající danému zatížení? V krátkodobém měřítku jsou následky většího vybočení z doporučených limitů huštění zanedbatelné. Avšak při dlouhodobém nesprávném nahuštění traktorových pneumatiky, už je problém závažnější. Podle výrobců pneumatik se životnost traktorové pneumatiky provozované s desetiprocentním podhuštěním oproti požadovaným hodnotám snižuje o 15 procent a více.

Avšak negativa používání podhuštěných anebo přetížených pneumatik jsou mnohem závažnější než v případě nadbytečného nahuštění. Traktor s natlakováním, které je vzhledem k nákladu příliš nízké, na silnici opotřebovává dezén pneumatiky. Sjetí není stejnoměrné – zadní části výstupků dezénu se opotřebují nejdříve.

U traktorové pneumatiky je tedy kvalita s doporučeným nahuštěním základem životnosti a spokojenosti.


Moje Kuchařka
Zde naleznete přesně to co hledáte
hledejte přesně to co potřebujete