Software ke stažení zdarma

Kde najít zdarma software ke stažení zdarma je těžká otázka, ale naštestí na internetu existuje spousta zdrojů, kde je možné najít SW ke stažení.

Je mnoho sbírek na internetu sharewarových a freewarových, které jsou prezentovány jako web, na kterém najdete stovky gigabajtů softwaru ke stažení zdarma. Bohužel ne vždy to tak je a často se stane, že ani nevíte za co platíte.

Spousta lidí si myslí, že zkušební verze programů jsou zdarma a funkční i po uplynutí zkušební doby a že je mohou nadále používat. Ale ony sharewarové programy jsou tu od toho, aby si je vyzkoušeli, nikoli používali neustále zadarmo.

Je nutné nejdříve zakoupit licenci, teprve pak je možné software nabízet zdarma.
Avšak pro nákup licencí k sharewarovým programům se staví do cesty řada překážek. Pro některé uživatele může být problém nakoupit program přes internet – nemají internetovou platební kartu ani jiné možnosti. Nebo u OSVČ – neplátci DPH – není zase možné nakupovat software ze zahraničí aniž by se stali plátci daně. A také řada objednávacích formulářů je pro mnoho uživatelů příliš složitá. A tak dále… Přesto jsou ale servery, kde můžete najít software ke stažení a zdarma!

A co je vlastně ono software? Dá se říct, že je to vše v pc, co není hardware. Ale není to tak jednoduché. Mezi softwarovou část pc, lze zahrnout i data, která typicky není možné vykonat procesorem, protože neobsahují strojové instrukce pro procesor počítače, ale data popisují obrázek, textový dokument a podobně. Označení software se tak někdy vztahuje jen na programy, ale může se vztahovat i na data.

A tak ať se vám daří najít ty správné webové stránky se software zdarma ke stažení.


Moje Kuchařka
Zde naleznete přesně to co hledáte
hledejte přesně to co potřebujete