Levné zimní pneumatiky

Ne vždy se vyplatí pořídit si levné zimní pneumatiky, ale i tak se může  výhodná koupě někdy vyplatit. Důležité je, aby pneumatika splňovala všechny potřebné náležitosti a testy. Jeden takový test kvality, kterého se zúčastnily i tyto automobilové kluby – rakouský ÖAMTC a německý ADAC, došel k několika závěrům:
Levnější pláště, které jsou například i v zimní nabídce supermarketů, nebo v letácích se zimním zbožím a autodoplňky, nejsou příliš kvalitní. Autokluby k těmto laciným výrobkům zařadily do zkoušek ještě dva protektorované pláště, které se také nabízejí za méně peněz než značkové pneumatiky.
Ale výsledek testů zní jasně: většina levných plášťů se nevyplatí. Na zasněžené, ledové, suché nebo i mokré silnici nenabízejí tak dobré vlastnosti jako značkové produkty. Pouze Sava Eskimo získala hodnocení jako „doporučeníhodná“. Ostatní testované vzorky propadly.
Další jejich nevýhodou je také rychlejší opotřebení. Oproti běžné životnosti pneumatiky – 2 až 6 let – se tato doba zkracuje až na polovinu.
Mezi ověřené a dobré značky patří:

  • Pirelli
  • GoodYear
  • Dunlop
  • Michelin
  • Barum…

Tyto pneumatiky Vám mohou, oproti levným nekvalitním pneumatikám, zaručit bezpečnou jízdu v různorodých podmínkách, nutností je ovšem jízda dle předpisů a aktuálního stavu silnice.

Kdy je nejlepší přezout zimní pneumatiky?

Letní pneumatiky je nutné přezout na zimní pneumatiky, jakmile teploty pravidelně začnou klesat pod 5 až 7 stupňů Celsia. Jiná poučka říká, že se na zimu auto přezouvá mezi půlkou října a polovinou listopadu, zpátky se letní pláště montují okolo Velikonoc.

Vaše bezpečnost samozřejmě není závislá jen na levných nebo drahých zimních pneumatikách, ale také na dobrém stavu vašeho vozidla a opatrné jízdě.


Moje Kuchařka
Zde naleznete přesně to co hledáte
hledejte přesně to co potřebujete