Perníkový betlém

K Vánocům bezpochyby patří betlém s Pannou Marií, svatým Josefem, Ježíškem a oslem s krávou, který má snad každá rodina pod vánočním stromečkem. Na trhu najdeme nepřeberné množství typů betlémů z různého materiálu, v různém provedení. Pro domácí výrobu betlému je jednou z jednoduchých možností vyrobit betlém perníkový.

Postup výroby perníkového betlému

Nabízíme 2 postupy výroby.

  • První možnost je ta, že z perníkového těsta vyválíme plát o potřebné velikosti (nezapomeňte, že se při pečení ještě trochu zmenší) a vykrojíme z něj půlkruh. Ten tvoří základ perníkového betlému. Půlkruh upečeme a po vychladnutí na něj nakreslíme tradiční betlémské postavy a nahoře hvězdu.
  • Druhý, poněkud náročnější perníkový betlém, můžeme vyrobit tak, že obrysy betlémských postav vykrojíme přímo z těsta a po upečení dokreslíme cukrářskou polevou. Hotové postavy postavíme tím, že je polevou přilepíme ke kartonu obaleném alobalem a betlém je hotov.

Určitě se nemusíte bát při pečení perníků zkusit vyrobit i perníkový betlém, který může být i hezkým dárkem. Pokud se vám nepovede hned napoprvé, nezoufejte, vždyť: cvičení dělá mistra a o Vánocích není nejdůležitější výzdoba, ale to, že se sejde celá rodina a je spolu.

Nakonec pro inspiraci přidáváme fotografii a přejeme hodně zdaru při výrobě perníkového betlému!

Perníkový betlém


Napsat komentář k: Perníkový betlém

*

* nebude zveřejněn, pokud chcete byt kontaktováni, napište email do komentářeMoje Kuchařka
Zde naleznete přesně to co hledáte
hledejte přesně to co potřebujete