Ozdoby na vánoční stromeček

Vánoce patří k nejkrásnějším chvílím v roce. K Vánocům neodmyslitelně patří kromě shonu, úklidu a pečení cukroví také vánoční stromeček. Kdo z nás si dovede Vánoce představit bez vůně jehličí z borovičky či smrku linoucí se pokojem? Jaké by to byly Vánoce bez skleněných baněk, ozdob a třásní? Ozdoby na vánoční stromečekPři všem tom spěchu okolo nás nesmíme zapomenout vybrat ten správný a nejkrásnější stromeček.

Ještě před několika generacemi, v 16. století, se větve stromků zdobívaly pouze barevnými pentlemi, papírovými obrázky, jablíčky, vlašskými ořechy a ozdobami ze slámy. Také dnes si Vánoce bez rozmanitých ozdob a dekorací dovede představit jen málokdo. Vánoční dekorace mají především navozovat příjemnou atmosféru Vánoc a zútulňovat náš domov, včetně ozdob na stromečku. Mezi ty patří v současné době především ozdoby ze skla. Mezi vánočními ozdobami na stromeček najdeme klasické baňky i rozmanité tvary špiček či kuliček. Na ozdoby lze také malovat nejrůznější motivy, a to podle přání konkrétního zákazníka. Na našem trhu jsou dále dostupné ozdoby z jiných materiálů a tvarů, patří k nim hvězdy, vločky, zvonečky, andílci, ozdoby z drátků a korálků.

V posledních letech lidé začínají pomalu upouštět od různobarevných ozdob a řetězů. Snaží se design spíše sladit k jedné barvě, nebo volí kombinaci se zlatou a stříbrnou. Zvolenou barvu pak lze kombinovat s ostatními vánočními ozdobami v bytě, ubrusy a prostíráními.
Vánoční stromeček je tak po dobu Vánoc místem, kde se všichni společně sejdeme a strávíme příjemné chvíle.


Komentář

Komentář z Nona
Čas: 19. 11. 2011, 22.13

You’re the gereatst! JMHO

Komentář z Luis
Čas: 14. 7. 2014, 12.03

no nie watpie ze chntiee by poznal:) moj wlasny polski piesior pewnie tez, ale nie wiem co Oscar na to. ciesze sie ze Kabaczkowi wraca chec do psotow:) to rzeczywiscie dobry znak!Oscarowi nie daje na razie zadnych rzeczy poza kupna karma (sucha, pokra, przkeaskami) bo tak jak juz czytalam troche o kotach to okazuje sie ze bardzo duzo rzeczy nie wolno im dawac, wiec boje sie, ze jeszcze nie znam calej listy zakazanej. Ze mleka to wiedzialam, ale tunczyka tez nie, wolowiny w ogole nie wolno, cebuli itd. a szczerze sama nie gotuje, wiec po te surowe mieso musze sie wybrac rozwazalam za to czy sushi moglabym sie podzielic (tu jest tanie i swieze, wiec to zadna fanaberia) musze doczytac, albo poczekac az zacheusz wroci z wakacji, ona weterynarie studiuje 😀

Napsat komentář k: Ozdoby na vánoční stromeček

*

* nebude zveřejněn, pokud chcete byt kontaktováni, napište email do komentářeMoje Kuchařka
Zde naleznete přesně to co hledáte
hledejte přesně to co potřebujete