Internet banka

    Mnozí z nás si již dávno zvykli na pohodlí internetového bankovnictví, někteří ale stále otálejí uvěřit tomu, že k vám může banka přijít pomocí internetu. Nejsou v tom žádné záludnosti, i když se může zdát že vůbec zřízení a uvedení do chodu této aplikace, nebude vůbec jednoduché. Samozřejmě, jako každá dobrá věc, která nám v budoucnu může ušetřit čas, nejdříve sama nějaký ten čas vyžaduje. Stejně je tak to mu i s vyřízením možnosti využívat banky na internetu. Každá banka má samozřejmě jiný postup a jiné požadavky, proto nemá smysl se tady zabývat postupem při instalaci. Pojďme ale shrnout možnosti a výhody internetového bankovnictví a také si říci něco o možných nevýhodách.

Takzvané online bankovnictví, nebo také přímé bankovnictví, internetbanking, umožňuje zákazníkům provádět finanční transakce na zabezpečených webových serverech, které provozují banky, úvěrové unie nebo spořitelny. Některé možné úkony a transakce jsou společné pro všechny bankovní aplikace, některé jsou však specifické jen pro některé poskytovatele. Společné rysy internetové banky tak spadají do několik základních kategorií.

  • Transakční (tzn. provádění finančních transakcí, jako např. převod peněz z účtu na účet, platební účet, bankovní převod, žádost o půjčku, vytvoření nového účtu atd.)
  • Elektronické zobrazení vyúčtování a plateb
  • Převod finančních prostředků mezi zákazníkem a jiným účtem
  • Investiční nákup a prodej
  • Úvěrové a transakční aplikace
  • Non-transakční (např. online výkazy)
  • Bankovní výpisy

Zřízení online domácího internetové bankovnictví je většinou zpoplatněno. Zdarma tuto službu nabízí např. M-Bank. Spokojenost zákazníků se odvíjí nejenom od kvality nabízených služeb, ale také od vlastní schopnosti s touto aplikací pracovat.
Využíváním internetové banky si jistě ušetříte čas a v některých případech i peníze.


Moje Kuchařka
Zde naleznete přesně to co hledáte
hledejte přesně to co potřebujete