Angličtina – je nezbytná?

Angličtina se již dávno stala větším fenoménem než kdysi ruština. Ačkoli je nám neustále připomínaná ze všech stran, často se stává, že vlastně nechceme jí rozumět. Snad se v nás bouří malé české vlastenectví, snad je nám protivná masová zaujatost anebo se nám prostě jen nelíbí. Ať už je to jak chce, faktem zůstává, že se bez základu angličtiny  v našem moderním světě, jen těžko obejdeme.

Anglický jazyk mají děti možnost studovat už v podstatě od předškolního věku. Je jim umožněn porozumět cizímu jazyku už v období, kdy se učí ten svůj rodný. Je to jistě velkou výhodou a učení je tak mnohem snazší, než když se začínáme učit v adolescenčním věku. Angličtina se tak stane přirozenou součástí života. Podpořenou navíc většinou firem v ČR – snad každá firma už alespoň jednou využila ve své reklamní kampani anglické slovo, nebo spojení. S angličtinou se také setkáváme na mnohých spotřebičích – ono známé on a of už málokdo splete.

Jak se ale efektivně učit v každém věku? Ke klasickým formám patří kurzy angličtiny, které umožňují přímou komunikaci s učitelem. Jsou snadno dostupné a většinou placené. K vybrání dobrého kurzu je třeba být velmi obezřetný. Nejlepší je sehnat reference od někoho, kdo už tímto kurzem prošel a kdo jej absolvoval.
Další možností je učit se angličtinu doma – jako samouk. Nevýhodou je nemožnost konfrontace s někým, kdo jazyku rozumí a kdo jej ovládá. Samozřejmě jsou k dispozici mnohé audio nahrávky, které napomáhají k dobré výslovnosti. Přesto je kontakt s učitelem velkou výhodou.
Angličtinu se také můžete učit on-line na internetu. K dispozici jsou mnohé online testy, které zajišťují správnou odpovědí. Dobré je, že můžete využít přímé konfrontace pomocí chatování, a získat nepřeberné množství informací. Třeba referáty z angličtiny, anglické zprávy nebo písničky. Na internetu se mohou angličtinu učit i ti nejmenší – jsou pro ně vytvořeny speciální portály, které umožňují učit se angličtinu hrou.

Angličtina je jazyk, který nám otevírá cestu do světa.


Moje Kuchařka
Zde naleznete přesně to co hledáte
hledejte přesně to co potřebujete