Hry pro volnou chvíli

Pojem hra je znám především jako primární dětská činnost rozvíjející osobnost dítěte. Slovem hra ale také může být myšlena divadelní inscenace nebo dramatický text. Dále hra označuje konkrétní činnost při používání hudebního nástroje – hra na klavír. Hrou můžeme souhrnně definovat aktivní činnost, která nám přináší radost a uspokojení.

Mezi nejznámější společenské deskové hry patří šachy a člověče nezlob se. Oblíbený je také soubor her, který nabízí např. dámu, mlýnek, solitare atd…Na internetu se můžeme setkat se souborem 1000 her na www stránkách:  http://www.1000her.cz/

V poslední době mezi nejpopulárnější patří: scrabble, carcasone, aktivity, osadníci a twister. Deskové hry jsou výbornými společníky při dlouhých zimních večerech a na cestách. Jsou výborné pro odreagování a uvolnění.

V době internetu již deskové hry nejsou však tak populární a ztrácejí přední místo v zábavě dětí i dospělých. S celkovou digitalizací je tak odzvoněno také video hrám. Mnohem hranějšími jsou teď  hry televizní, počítačové a online internetové hry. Oproti deskovým hrám však již nehrajete s někým – tj. konkrétní osobou, ale většinou sám – proti počítači. Jsou v tom jisté výhody – např. že i „jedináček“ si může zahrát s partnerem, ale také nevýhody – nedochází ke konfrontaci s druhým hráčem, nemůžete se spolu bavit, radit, získávat zkušenosti.
Mnoho dětí ve školním věku tak tráví čas vysedáváním u počítače, místo aby si šli např. s kamarády zahrát fotbal nebo na schovávanou… a tak se každý jedinec potýká se svým vlastním fiktivním světem a svým vlastním hracím prostorem.

Hra má stále však své místo v trávení volného času nejenom dítěte, ale i dospělých.


Moje Kuchařka
Zde naleznete přesně to co hledáte
hledejte přesně to co potřebujete