Lucie Bílá – životopis

Lucie Bílá krátký životopis:

    Stálice českého hudebního nebe, zlatá slavice, zpěvačka mnoho poloh – všechna tahle přirovnání skrývají jednu osobu a to Lucii Bílou. Kdo by neznal tuhle výherkyni mnoha pěveckých i diváckých soutěží. Lucii Bílou si oblíbilo mnoho českých posluchačů a pravidelně ji podporují svými hlasy

Lucie Bílá se narodila v Otvovicích, jako Hanka Zaňáková, kde také začala navštěvovat hodiny zpěvu v LŠU (dnešní ZUŠ). Vyučila se dámskou krejčovou a přidala se svým zpěvem ke skupinám Arakain a Rock-Automat. Na jednom z koncertů si jí všiml producent Petr Hanning, který ji také vymyslel umělecký pseudonym. Složil pro ni několik písní např. Neposlušné tenisky.
Luciina sláva naplno propukla až o pár let později. Kdy se prosadila v nejznámějších a největších českých muzikálech – Dracula, Les Misérables a Krysař. Začala vydávat sólové desky – např. Hvězdy jako hvězdy, Úplně nahá, Jampadampa a další. Mezi společné desky patří např. Koncert hvězd, Elixír Života.
Lucie Bílá zahrála skvěle role i v několika filmech, jako jsou Zkouškové období, Fontána pro Zuzanu, Princezna ze mlejna

V osobním životě zažila Lucie Bílá také mnoho pestrých chvil. Nejednalo se bohužel vždy jen o momenty radostné. Jejím největším štěstíčkem, jak sama říká, bylo narození syna Filipa (1992). Po rozchodu s jeho otcem Petrem Kratochvílem, následovaly dvě nevydařená manželství. Oficiální rozvod s muzikantem Václavem Noidem ohládila 1. září 2008.

V současnosti je Lucie Bílá spolumajitelkou úspěšného divadla Ta Fantastika a nadále vystupuje sólově i v muzikálech – Carmen, Němcová!

KU


Moje Kuchařka
Zde naleznete přesně to co hledáte
hledejte přesně to co potřebujete